Graviola - właściwośći

Graviola - właściwośći

Graviola znana także jako Annona Muricata lub flaszowiec miękkociernisty to niewysokie drzewo występujące w tropikalnych obszarach Ameryki, Azji i Afryki. Graviola jest źródłem cennych związków chemicznych, wśród których znajdziemy alkaloidy, związki fenolowe i acetogeniny, dzięki którym wykorzystywana jest w ziołolecznictwie m.in. do zwalczania raka. Acetogeniny występujące w gravioli niszczą wiele odmian komórek rakowych, w szczególności raka trzustki, płuc, jelita grubego, wątroby, piersi i prostaty.

Graviola posiada wiele cennych właściwości. Wyciąg z liści zawiera szereg związków, które są biologicznie aktywne – flawonoidy, kwasy fenolowe i alkaloidy. Substancje te znajdują zastosowanie zarówno w medycynie naturalnej, jak i w lecznictwie klinicznym. Z kolei owoce gravioli bogate są w mnóstwo cennych witamin. Znajdują się w nich m.in. wit. A, wit.z grupy B, a także wit. K, C, E i kwas foliowy. Ponadto graviola obfituje w cenne minerały, takie jak: fosfor, żelazo, magnez, oraz cynk, sód i wapń.

Naukowcy również zainteresowali się zastosowaniem gravioli w profilaktyce nowotworowej, przeprowadzono wiele badań, których wyniki są bardzo optymistyczne.

Właściwości Gravioli:

    wykazuje aktywność przeciwnowotworową
    wzmacnia system immunologiczny
    wykazuje działanie antyoksydacyjne (neutralizuje szkodliwe działanie wolnych rodników)
    wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe
    może obniżać poziom cukru we krwi
    wykazuje działanie ochronne na komórki nowotworowe (obniża stężenie bilirubiny, której zbyt wysoki poziom może prowadzić do rozwoju żółtaczki)
    wykazuje działanie przeciwzapalne
    wykazuje działanie przeciwlękowe i antystresowe
    może przyspieszać proces gojenia się ran.

Opis produktu nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Opis produktu został stworzony na podstawie doświadczeń oraz publikacji zebranych z całego świata.

Zainteresował Cię ten materiał? Poleć go swoim znajomym